wyślij
Kino

Kino na niedziele - The Chosen 4, Wybrani (odc. 3, 4)

Kino na niedziele

The Chosen – światowy hit, o którym miliony ludzi nie przestają mówić. Pierwszy wielosezonowy serial o życiu Jezusa oparty na prawdziwych historiach. Pokazuje Ewangelię oczami osób, które znały Go osobiście.

The Chosen 4, Wybrani (odc. 3, 4)

Kino na niedziele

25 lutego 2024, godz. 14:00

wersja z lektorem

 

 • gatunek: historyczny, kostiumowy, biblijny
 • kraj produkcji: USA
 • polska premiera: 29 grudnia 2023
 • czas trwania: 2 godz.

 • reżyseria: Dallas Jenkins
 • scenariusz: Dallas Jenkins, Tyler Thompson, Ryan Swanson
 • obsada: Jonathan Roumie, Paras Patel, Erick Avari, Shahar Isaac, Liz Tabish, Noah James, Lara Silva, George Harrison Xanthis , Vanessa Benavente, Abe Bueno-Jallad, Giavani Cairo, Joey Vahedi, Alaa Safi, Reza Diako, Austin Reed Alleman
 • Film od 12 lat.

O filmie:

„Boję się tego, co ma nadejść... Historia zbliża się do końca" – tymi słowami Jezusa rozpoczyna się kolejny, czwarty już sezon kultowego serialu The Chosen. Zdaniem jego twórcy, Dallasa Jenkinsa ten sezon będzie najbardziej emocjonalny ze wszystkich. Śmierć Jana Chrzciciela rozpoczyna ciąg najbardziej dramatycznych wydarzeń. Jezus zbliża się do pełnego zrealizowania ziemskiej misji. Proroctwa się wypełniają. Wybrani są zdezorientowani. Co się dalej zdarzy? Judasz, obracając w ręku srebrnikiem, walczy z pożądliwą pokusą. Marię Magdalenę przeszywa niespotykany lęk, gdy spogląda na kamienny grób. Jezus ukradkiem płacze. Śmierć, nieszczęście, katastrofa wiszą w powietrzu... Finał zbliża się wielkimi krokami.
 
Przyjdźcie do Mnie wszyscy zapracowani i przeciążeni, Ja wam zapewnię wytchnienie” – to był temat trzeciego sezonu. Jezus powiedział to zdanie do tłumu, a następnie to Szymonowi, kiedy chodził po wodzie. Sezon 4? Jezus jest zapracowany i przeciążony, potrzebuje odpoczynku. Zbliżamy się do Jerozolimy i wszyscy wiemy, co nas tam czeka. Jezus wydaje się coraz bardziej sfrustrowany i smutny. Wcale nie dlatego, że zbliża się moment Jego śmierci, ale z powodów, dla których musi umrzeć. Zaczynając od przywódców religijnych, przez Święte miasto Jerozolimę, po Jego własnych przyjaciół i naśladowców, ludzie do końca nie potrafią zrozumieć Jego misji. W tym celu musi pozwolić, by wydarzyły się bolesne rzeczy i wprawić w ruch pewne mylące lub słodko-gorzkie zdarzenia – wszystko po to, żeby doprowadzić nas do Wielkiego Tygodnia. Sezon 4 to punkt środkowy najsłynniejszej i najbardziej wpływowej historii w dziejach ludzkości. Będzie boleśnie, ale i radośnie. Będzie słodko-gorzko. Ale pod każdym względem sezon 4 będzie na razie naszym najlepszym".

Dallas Jenkins, reżyser serialu

The Chosen to serial oparty na Biblii, który odniósł spektakularny sukces i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem na całym świecie (zarówno wśród wierzących, jak i niewierzących). Jest projektem medialnym wszech czasów finansowanym przez społeczność.
Do tej pory przetłumaczony na ponad 70 języków, z ponad pół miliardem wyświetleń konsekwentnie utrzymuje się w rankingu 50 najlepszych aplikacji w kategorii „rozrywka” iOS i Android.
Niewiele seriali opartych na wierze podbiło serca widzów i zdobyło uznanie krytyków. Twórcom The Chosen konsekwentnie się to udaje – przede wszystkim za nowatorskie spojrzenie na Jezusa i Jego relacje z ludźmi. Główny nacisk w prezentowaniu treści zaczerpniętych z Biblii postawiono na eksponowanie ludzkiej natury Boga-człowieka i możemy na ekranie śledzić Zbawiciela podobnego do każdego z nas „we wszystkim oprócz grzechu”.

Kino na niedziele:

Cykl Kina Millennium powstały w oparciu o wzrastające zainteresowanie filmami, które poruszają tematy wiary, sensu życia oraz historii życia świętych. Dzięki współpracy z niszowymi dystrybutorami będziemy prezentować filmy, które mogą zainspirować, skłonić do zmian w życiu a także pozwolą odnaleźć drogę do Boga.

Problematyka obrazów filmowych skupia się na postawach życiowych bohaterów, sytuacji człowieka w obliczu wyboru, moralnych konsekwencjach czynów, dramatycznych przeżyciach i zmaganiach z trudami i niebezpieczeństwami życia w świecie, w którym współistnieją obok siebie dobro i zło.


Informacje / bilety:

 • Data: 25 lutego 2024, godz. 14:00
 • Bilety: 15 zł
 • Miejsce: sala widowiskowa
 • Kasa CSM, godziny otwarcia i kontakt:
  • tel.: 14 633 46 04, mail: kasa@csm.tarnow.pl
  • poniedziałek - piątek: 10:00 - 20:00
  • sobota - niedziela: 15:00 - 20:00
Kino na niedziele - The Chosen 4, Wybrani (odc. 3, 4)
Podziel się:
Kino na niedziele - The Chosen 4, Wybrani (odc. 3, 4)
Kino na niedziele - The Chosen 4, Wybrani (odc. 3, 4)

Babskie poniedziałki

Razem z koleżankami weźcie udział w największym wydarzeniu dla kobiet w regionie.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.